Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17.01.2021

Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej  archidiecezji, szczególnie na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM. Za złożone ofiary składam z serca płynące „Bóg zapłać”.

W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

W piątek będę dziękował Panu Bogu za dar życia i powołania kapłańskiego z racji kolejnych moich urodzin. Wdzięczny za intencje Mszy św. w piątek i w niedzielę proszę wszystkich parafian o modlitwę i duchowe wsparcie.

Zostaje jeszcze utrzymana do odwołania dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz.11.00

Za tydzień 3 niedziela zwykła obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej  parafii.

Zachęcam do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego” a w nim artykuł o tym, że  szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi, oraz rozmowa z ks. prof. Leszkiem Misiarczykiem: jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.