II NIEDZIELA ADWENTU

4.12.2022

Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Serdeczne podziękowanie składam za darowizny wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać.

Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji na czas Adwentu oraz do złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji wyłożonej obok ołtarza Miłosierdzia Bożego.

Proszę o składanie do wystawionego serca słodyczy, maskotek, zabawek, które posłużą jako nagrody dla naszych dzieci w czasie rorat.

Do świąt Bożego Narodzenia odwiedziny duszpasterskie  tzw. Kolęda odbywać się będzie we wtorki, czwartki, soboty i niedziele wg planu zamieszczonego w gablocie i na internetowej stronie parafialnej.

W salce u Pań z Zespołu charytatywnego można zakupić opłatki na stół wigilijny duże w cenie 7 zł., małe 4 zł. Są do nabycia małe  i duże świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł. i 20 zł.

W poniedziałek o godz. 15.45 w salce spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

W czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP , o godz. 12.00 zapraszam na nabożeństwo – „Godzina Łaski”

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania 8 grudnia po Mszy św. o godz.18.00, w której młodzież będzie najpierw uczestniczyć. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. także 8 grudnia o godz. 17.20

W piątek 9 grudnia o godz.17.45 w kościele spotkanie pielgrzymów udających się do Lourdes z przedstawicielami biura pielgrzymkowego.

Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną odbędą się w piątek 16 grudnia od godz. 8.30, chętne osoby proszę jak najszybciej zgłaszać w zakrystii.

10 i 11 grudnia odbędzie się w naszej parafii zorganizowany przez Panie z Zespołu Charytatywnego kiermasz świąteczny z poczęstunkiem, będzie można zakupić ozdoby świąteczne i słodkości np. piernikowe.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”  a w nim między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale. . Jest do nabycia nowy grudniowy numer „Małego Gościa” dla dzieci i młodzieży.