Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024

Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej archidiecezji. Za ofiary i wpłacane darowizny na konto parafialne z serca składam podziękowanie – Bóg zapłać.

Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej, przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Dzisiaj swoją rocznicę urodzin obchodzi ks. abp senior Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszam, w niedziele o godz.15.00, w soboty o godz.16.30 a w tygodniu po Mszach św.

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego, rozpoczynamy także Okres Zwykły roku liturgicznego, jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią wypełnia swoje obowiązki i praktykując miłość , Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

W poniedziałek po Mszy św. w salce spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

We wtorek 21 maja od godz. 15.00 – 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie wszystkich seniorów do „Kawiarenki” mieszczącej się w Sali OSP Stanowice.

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w modlitwie pamiętamy o powołanych i modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele. Po Mszy św. w salce spotkanie Grupy Modlitwy św. O. Pio a o godz. 19.00 spotkanie Katechezy Dorosłych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Piekarach Śląskich odbędzie się pielgrzymka świata męskiego do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Kolekta przyszłej niedzieli specjalna - kopertowa na inwestycje prowadzone w naszej parafii.

Zachęcam do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego”, a w nim Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów, a także: dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan i jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Jest też do nabycia w cenie 14 zł. „Gość Extra” pt. „Święte matki, matki świętych”

W sobotę 25 maja o godz.17.00 mecz LKS Ruch Stanowice z LKS Zameczek Czernica