NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2023

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii, a Panie z Zespołu Charytatywnego przed kościołem przeprowadzą tradycyjną zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składam z serca podziękowanie – Bóg zapłać.

Zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a za wygłoszone do nas Słowo Boże ks. Marcinowi serdecznie dziękujemy.

We wtorek odwiedzę chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Chętne osoby proszę zgłaszać w zakrystii.

W środę o godz.19.00 spotkanie organizacyjne pielgrzymki do Meksyku.

W czwartek od godz. 9.00 proszę o pomoc w instalacji Grobu Pańskiego.

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt  całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w Liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

W Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki:

W Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”

Wielki Piątek – pobożny udział w Adoracji Krzyża

W Noc Zmartwychwstania – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

W Wielki Czwartek adoracja w ciemnicy

Po zakończeniu Mszy św. Wieczerzy Pańskiej – Franciszkański Zakon Świeckich

20.00 – 20.30 – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Róże Różańcowe

20.30 – 21.00 – Rodziny parafii

W Wielki Piątek adoracja w ciemnicy od godz.8.00 do godz.17.50

Adoracja przy Bożym Grobie:

Po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej

do godz. 19.45 – Chór parafialny „Hiacynt”

19.45 – 20.30 – Czciciele Bożego Miłosierdzia

20.30 – 21.00 – młodzież

W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie od godz.8.00 do 19.45

W Wielki Piątek o godz. 9.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zalecki proszę składać do skarbony w prezbiterium. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00. W tym dniu w całym Kościele Powszechnym nie odprawia się Mszy św.

W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego,

o godz.15.00 gromadzimy się w kościele by uczcić Boże Miłosierdzie. Podobnie

w Wielką Sobotę. W Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny o

14.45 a w czasie Oktawy po Mszach św.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Zachęcam

do postawy pokutnej także w Wielką Sobotę.

W Wielki Piątek do  godz. 21.00 a w Wielką Sobotę  od 8.00 – 19.45 adoracja przy Bożym Grobie, w tym czasie będzie można uczcić Krzyż Święty. Przy adoracji Krzyża Świętego składane ofiary zostaną przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w naszym kościele o godz. 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00

W sobotę o godz. 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, z procesją rezurekcyjną proszę o udział poczty sztandarowe. Proszę o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami.

W Triduum Paschalne kolekta na potrzeby naszego kościoła a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego kolekta specjalna - kopertowa na inwestycje w naszej parafii. W Poniedziałek Wielkanocny kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

Okazja do spowiedzi św.:

W poniedziałek       – 16.00 – 17.00 – zwłaszcza dzieci

We wtorek              -   6.30 – 7.00

W środę                 -  16.00 – 17.00 oraz od 20.00 – 21.00

W Wielki Czwartek  -   8.00 – 9.00 oraz 15.00 – 17.30

W Wielki Piątek       -   8.00 – 9.00 i 15.15 – 17.30 oraz od 19.30 – 21.00

W Wielką Sobotę    -   8.00 – 8.50 oraz 15.15 – 17.00

Zachęcam do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego” w nim dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Znajdują się w nim modlitwy i medytacje na poszczególne dni – od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty. „Mały Gość” na m-c kwiecień. Można już zaopatrzyć się w rozpiskę intencji na m-c kwiecień.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stanowicach ogłasza nabór do klasy pierwszej w dniach 25-27 marca w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00. Wnioski na stronie internetowej, w zakładce rekrutacja.