XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2024

Kolekta dzisiejsza  kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Za ofiary i wpłacane darowizny na konto parafialne z serca składam podziękowanie – Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka

Zaleca się rodzicom wysyłającym swoje dzieci na kolonie i obozy letnie aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy św. niedzielnej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna – kopertowa na pokrycie inwestycji prowadzonych w parafii zwłaszcza na ogrodzenie kościoła i probostwa

Zachęcam do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego” a w nim o tym, jak "Gazeta Wyborcza" od wielu lat walczy z religią w szkole oraz o jedynym na świecie Bractwie św. Marii Magdaleny działającym po Krakowem, a w wakacyjnym cyklu o sanktuarium maryjnym w Montserat w Hiszpanii.