VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

5.05.2024

Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za ofiary i wpłacane darowizny na konto parafialne z serca składam podziękowanie – Bóg zapłać.

Dzisiaj 26 dzieci przystąpi do I Komunii św. Serdecznie proszę i zapraszam dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w tym tygodniu, który zwie się „białym tygodniem” codziennie we Mszy św. z przystąpieniem do Komunii św.

Rozpoczynamy VI tydzień Okresu Wielkanocnego. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszach św. udamy się procesją do Krzyży: w poniedziałek na cmentarzu, we wtorek na placu kościelnym i w środę do Krzyża naprzeciw probostwa.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszam, w niedziele o godz.15.00, w soboty o godz.16.30 a w tygodniu po Mszach św.

W piątek 10 maja od godz. 8.30 odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chętne osoby proszę zgłaszać w zakrystii.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

W sobotę 11 maja o godz.7.45 zbiórka i wyjazd dzieci pierwszokomunijnych z rodzinami do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie i Gidlach.

Przyszła niedziela 12 maja to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w naszej parafii wspomnienie rocznicy I Komunii św. w 2023 roku. Uroczyście z dziećmi i ich rodzinami podziękujemy Jezusowi za dar Eucharystii na Mszy św. o godz. 10.00

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii

Zachęcam do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego”,  a w nim o naszych świętych – filarach polskiej maryjności, o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy. Jest do nabycia nowy – majowy numer „Małego Gościa”.

W sobotę 11 maja o godz.17.00 mecz LKS Ruch Stanowice – LKS 1908 Nędza