II NIEDZIELA ADWENTU
9.12. 2018 r.

Dzisiejsza kolekta patronacka na budowę nowego kościoła w Ćwiklicach, z tej okazji gościmy w naszej parafii ks. Prob. Sylwestra Suchonia, który wygłosi do nas Słowo Boże.  Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła  Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składam z serca płynące  Bóg Zapłać.

Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach. Zadbajmy o duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

W czwartek 13 grudnia zapraszam na godz. 19.00 na Mszę św. w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej  oraz nabożeństwo z różańcem fatimskim i błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszam do współprowadzenia różańca naszą parafialną grupę młodzieżową.

W piątek 14 grudnia od godz. 8.30 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych parafian, jest to wizyta przedświąteczna. Proszę zgłaszać chętnych w zakrystii. W czasie świąt będzie możliwość przyjęcia Komunii św. dzięki posłudze naszych szafarzy, za wcześniejszym zgłoszeniem z zakrystii.

W piątek o 19.00 spotkanie młodzieżowe, serdecznie zapraszam.

W niedzielę 16 grudnia Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Stanowicach zaprasza na Kiermasz świąteczny od godz. 8.00 do 17.00, który odbędzie się przy naszym kościele.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła i parafii.

Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach organizuje tygodniowy wyjazd sylwestrowy do Madrytu  w dniach: od 26.12.2018 do 03.01.2019 cena 750 zł i 60 euro, wiek 17-35 lat wszelkie informacje i zapisy: ks. Damian Copek

tel.: 502 282 814mail: damianoc@vp.pl

Można  w salce zaopatrzyć się u Pań z Zespołu Charytatywnego w opłatki wigilijne  ( duże    5 zł. małe 2 zł.),  w świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom (duże po 12 zł. małe 6 zł.) i kartki świąteczne po 0,50 gr. i 1,5 zł.)

Proszę do wystawionego serca składać słodycze, zabawki na nagrody dla dzieci uczestniczących w tegorocznych roratach.

3 stycznia o godz. 19.00 w katowickim „Spodku” odbędzie się kolejna edycja koncertu: „Betlejem w Spodku” są do nabycia dla naszej parafii 4 bilety po 50,00 zł, 2 bilety po 60,00 zł., 3 bilety po 80,00 zł. Zapraszam do wzięcia udziału w tym koncercie a chętnych proszę o kontakt ze mną.

Zachęcam do zakupu i lektury „ Gościa Niedzielnego”   i „ Małego Gościa” . Jest do nabycia nowy numer „Jackowego Głosu” w cenie 4 zł.