XXXII Niedziela Zwykła
10.11.2019 r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym za wiarę. Pamiętajmy w modlitwach o naszych siostrach i braciach prześladowanych.

Kolekta dzisiejsza w kościele na potrzeby naszej parafii i kościoła. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za złożone ofiary składam z serca płynące - Bóg zapłać.

W poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie Grupy Modlitewnej św. O.Pio.

W środę 13 listopada, jak zawsze serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. o godz. 19.00 i nabożeństwo z różańcem oraz błogosławieństwem lourdzkim. Intencje, prośby i podziękowania Matce Bożej proszę składać w kaplicy fatimskiej.

W  sobotę 16 listopada rozpocznę duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii tzw. kolędę, aby przez wspólną modlitwę wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa dla wszystkich, którzy Go pragną i potrzebują. Plan kolędy umieszczony jest w gablocie, na stronie parafialnej i w „Jackowym Głosie” . Ofiary kolędowe m.in. zostaną przeznaczone na wyposażenie prezbiterium w trony, tzw. saedilia są to miejsca dla służby liturgicznej (będzie ich 10 w tym główny tron celebransa) oraz 2 ławeczki dla Diakonii Słowa i stolik na paramenta liturgiczne wykonane w takiej samej tonacji jak główny i boczne ołtarze. Planowana dostawa wyposażenia prezbiterium ok.15 grudnia br.

Przyszła niedziela to Światowy Dzień Ubogich, a w naszej archidiecezji także Dzień Muzyki Liturgicznej.

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę 17 listopada po Mszy św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

Zachęcam do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny oraz o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa. Jest jeszcze „Mały Gość” na miesiąc listopad.