II NIEDZIELA ZWYKŁA
20.01. 2019 r.

Dziś przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składam z serca płynące - Bóg Zapłać.

W ubiegłą niedzielę  51 dzieci naszej parafii, jako kolędnicy misyjni odwiedzili nasze domy z prośba o wsparcie finansowe dla ks. Piotra z Czadu oraz Rwandy i Burundi. Po zsumowaniu datków okazało się, że zebrano aż 5780 zł. Na konto ks. Piotra Skraby przekazano 3000 zł, a na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci dla Rwandy  i Burundi 2780 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcą za otwartość serca, Pani katechetce Mirosławie za zorganizowanie tej akcji, rodzicom i opiekunom za poświęcony czas i ofiarność, a szczególne podziękowanie kieruję w stronę naszych cudownych i wspaniałych dzieci, które tak chętnie zaangażowały się w tegoroczną pomoc na rzecz misyji.

Narzeczonym, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek  małżeński, przypominam o obowiązku spisania protokołu przedślubnego jak nakazuje nowe prawo kościelne,  na co najmniej 6 miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu. Zainteresowane pary proszę o kontakt ze mną w ramach godzin kancelaryjnych, aby uzgodnić termin spisania protokołu.

W nocy z 26 na 27 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem św. Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”

Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W środę 23 stycznia o godz. 17.30 w salce spotkanie opłatkowe Grupy Modlitewnej św. O.Pio

W przyszłą niedzielę doroczna Adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach, początek o godz. 14.00

1 lutego w Ośrodku Zdrowia przy ul. Zwycięstwa odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablotce.

W przyszłą niedzielę tzw. kolekta kopertowa, która zostanie przeznaczona na opał.

Zachęcam do zakupu i lektury „ Gościa Niedzielnego”