III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24.03. 2019 r.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za złożone ofiary składam z serca płynące - Bóg Zapłać.

W poniedziałek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych dzieci.

W piątek 5 kwietnia wieczorem spod kościoła w Dębieńsku wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Piekar Śląskich. Trasa wynosi ok. 40 km.Przechodzi się ją nocą w całkowitym milczeniu. Szczegóły dotyczące trasy, zapisów, niezbędnych rzeczy i ceny dostępne będą na stronie internetowej i facebooku parafii Dębieńsko.

Zachęcam do pobożnego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00.

Od dzisiaj w salce u pań z Zespołu Charytatywnego można kupić świece Caritas - „Paschaliki Wielkanocne” w cenie 6 zł. oraz kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na akcje charytatywne „Caritas”

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 nasza młodzież otrzyma dar sakramentu bierzmowania z rąk Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Serdecznie zapraszam wszystkich a szczególnie rodziny kandydatów do bierzmowania do uczestnictwa w tej uroczystości. Do połowy kościoła ławki w tym dniu zarezerwowane będą dla młodzieży i świadków bierzmowania.

W piątek o godz. 18.30  w kościele próba generalna przed bierzmowaniem dla młodzieży, po próbie spowiedź św. dla przystępujących do bierzmowania, a dla świadków i rodziców okazja do spowiedzi św. w ciągu tygodnia, oprócz piątku pół godziny przed Mszą św. a Środę od 16.00 – 17.00

Do wystawionej skarbony przy prezbiterium, można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę zostanie zebrana kolekta kopertowa na spłatę posadzki w naszym kościele. Na Mszy św. o godz. 10.00 zgodnie z życzeniem Ks. Arcybiskupa zostanie zebrane kolekta na Fundusz Stypendialny im. Bł. Ks. Emila Szramka, na wsparcie dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Pragnę podzielić się z wami informacją, że jedno z małżeństw naszej parafii, które chce pozostać anonimowym, złożyło 10.000 zł. jako ofiarę na drugi ołtarz Najświętszego Serca Jezusa i Maryi. Ofiarodawcom w imieniu własnym jak i całej parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ubiegły poniedziałek ofiarowali swój czas, wysiłek na wykonanie prac porządkowych w szopie na cmentarzu  i wokół niej. W poniedziałek od godz. 9.00 bardzo proszę o dalszą pomoc w pracach, naszych drogich mężczyzn.

Zachęcam do zakupu i lektury „ Gościa Niedzielnego” ,  kwietniowego numeru „Małego Gościa”