XXVIII Niedziela Zwykła
13.10.2019 r.

Kolekta dzisiejsza w kościele na potrzeby naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w przypadającym dziś - Dniu Papieskim. Za złożone ofiary składam z serca płynące - Bóg Zapłać.

Dzisiaj  serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. o godz. 19.00 i nabożeństwo  z różańcem, procesją dookoła kościoła z figurą Matki Bożej. Intencje, prośby i podziękowania Matce Bożej proszę składać w kaplicy fatimskiej. Pragnę poinformować parafian o wielkiej radości, że nasz kościół otrzymał w darze nową monstrancję, fundatorami są państwo Teresa i Henryk Hrapiec, którym w imieniu własnym jak i wszystkich parafian składam serdeczne Bóg zapłać. Poświęcenie nowej monstrancji odbędzie się na Mszy św. Fatimskiej.

Całym sercem zapraszam i zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, dzieci i młodzież, starszych i wszystkie rodziny. W tygodniu różaniec po Mszach św., w soboty o godz.16.00, a w niedziele o godz.15.00. Za wypełnienie tej pobożnej praktyki można zyskać odpust zupełny.

W środę o godz. 20.00 na probostwie spotkanie zespołu redakcyjnego „ Jackowego Głosu”

W piątek o godz. 19.00 w ramach spotkań grupy młodzieżowej zapraszam do salki młodzież naszej parafii.

W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolskie liczenie wiernych

W przyszłą niedzielę kolekta na misje.

Zachęcam do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana i na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna.