Czciciele Matki Bożej Fatimskiej PDF Drukuj Email

   Czciciele Matki Bożej Fatimskiej gromadzą się każdego 13-go miesiąca we wspomnienie Pani Fatimskiej. Od miesiąca maja do października nabożeństwa rozpoczynają się wieczorną mszą świętą, następnie odmawiamy różaniec fatimski, zaś na zakończenie uczestniczymy w procesji ze świecami wokół naszego kościoła.

   Z kolei od listopada do kwietnia nabożeństwa te rozpoczynają się różańcem fatimskim o 11.30, następnie jest odprawiana msza święta, a po niej nabożeństwo maryjne.

   Od czasu, kiedy nasza parafia przywiozła z Fatimy figurę Matki Bożej podczas wieczornych nabożeństw modlitwę różańcową prowadzą przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych, rodziny, dzieci I komunijne, a ostatnio po przeniesieniu figury do kaplicy modlitwę różańcową prowadzili Złoci Jubilaci.

   Do kaplicy Matki Bożej zanosimy nasze intencje nie tylko 13-go każdego miesiąca, ale i w dni powszednie, wstępując do Kościoła chociażby na krótką chwilkę, by pokłonić się Pani Fatimskiej i powierzyć jej swoje sprawy.

„Maryja, najczulsza Matka, towarzyszy nam w radości i cierpieniu, kiedy jesteśmy szczęśliwi i gdy przechodzimy próby fizyczne i duchowe”. (Sługa Boży Jan Paweł II)


Zapraszamy w poniedziałek 13 SIERPNIA 2018r.  

 
 Msza św.  o godz. 20.00.

Różaniec św. o godz. 21.00 i procesja z figurą Matki Bożej.