Polityka RODO

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym dalej RODO, informujemy, że:

Administratorem danych jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jacka w Stanowicach reprezentowana przez proboszcza.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@katowicka.pl

Strona ma charakter informacyjny i zamieszcza jedynie dane, które zgodnie z miejscowym zwyczajem są podawane do publicznej wiadomości (np. wykaz intencji mszalnych).

Każda osoba lub ich przedstawiciel ustawowy może zastrzec prawo do niepublikowania danych.

Administrator pozyskuje dane osobowe za pośrednictwem strony internetowej jedynie poprzez wysłanie przez Użytkownika wiadomości za pomocą poczty elektronicznej na adres zamieszczony w serwisie.

Administrator gromadzi za pośrednictwem poczty elektronicznej następujące dane osobowe dotyczące Użytkownika: imię i nazwisko; adres e-mail;

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale zarazem niezbędne do uzyskania odpowiedzi.

Dane osobowe będą przetwarzene w celu obsługi wiadomości i pytań zadanych w wiadomości od Użytkownika.

Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do Organu nadzorczego, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych Użytkownika narusza przepisy RODO.

Dane nie będą podlegały przetwarzaniu w sposób zautomatyzowany w tym profilowaniu.

w przeglądarce Firefox: Opcje - Prywatność.
          w przeglądarce Chrome: Ustawienia - Ustawienia zaawansowane - Prywatność - Ustawienia treści;
Uwaga: tę opcję w każdej przeglądarce ustawia się osobno.