Zespół Charytatywny PDF Drukuj Email

Zespół Charytatywny działa przy naszej parafii od 1997r. Aktualnie pracuje w nim 25 osób. Od początku istnienia włączamy się w dzieło budowy naszego kościoła poprzez comiesięczne zbiórki datków wśród mieszkańców poszczególnych ulic. Zespół prowadzi także różnorodną działalność charytatywną - pomagamy finansowo i rzeczowo najbardziej potrzebującym.

 Przez rok wspieraliśmy rodzinę, w której matka sama wychowuje dzieci. Aktualnie udzielamy pomocy rodzinie wielodzietnej. Było też dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla dziecka ze szkoły specjalnej.

 Oprócz pomocy indywidualnej dopłacamy też do imprez środowiskowych, takich jak: Parada Jasełek, balik charytatywny dla dzieci, dzień chorych, wycieczki wakacyjne dla dzieci pozostających w domu, zakup podręczników, finansowanie obiadów szkolnych wyznaczonym dzieciom. Przedstawiciele zespołu odwiedzają też chorych, wręczają im wtedy symboliczne paczki.

Swoje fundusze pozyskujemy z ofiar pierwszopiątkowych a także z corocznego balu charytatywnego i festynu farskiego. Obie te imprezy mają już kilkuletnią tradycję i niezmiennie cieszą się popularnością, zwłaszcza, że koleżanki przygotowują pyszne ciasta i inne przysmaki, takie jak grochówka czy pierogi Jackowe. Należy także wspomnieć, że w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy prowadzimy kiermasze, na których sprzedajemy kartki świąteczne, świece Caritas oraz paschaliki.

W niedzielę 20 grudnia odbył się na wieczór Wigilijny, który zorganizował Zespół Charytatywny.  Spotkanie przy stole wigilijnym  rozpoczęło się modlitwą księdza Proboszcza i księdza Prałata, pobłogosławieniem opłatków i składaniem życzeń. Wieczór wigilijny ubogacił występ dzieci ze Stanowic, które przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe po Śląsku. Na koniec ks. Proboszcz podziękował organizatorom, dzieciom i wszystkim obecnym oraz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku znowu takie spotkanie się odbędzie.

                                                                                         Zobacz fotogalerię

Spotkania formacyjne w ostatni dzień miesiąca: poniedziałek, środa lub piątek.


c(1).jpg - 92.14 Kb
Podsumowanie działalności Zespołu Charytatywnego - 30. 12.  2010r.