Pielgrzymka do Fatimy PDF Drukuj Email

GENUA – nimes – SARAGOSSA – TOLEDO – FATIMA –

LIZBONA – SEVILLA – CORDOBA –

GRANADA – WALENCJA

Termin: 24.06. – 07.07. 2017r.

Dzień 1 Stanowice – Włochy

Rano zbiórka o godz. 5:00, Msza święta, odjazd 5:30. Całodniowy przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Wieczorem  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Genua – Prowansja nocleg

Śniadanie. Przejazd na Wybrzeże Liguryjskie, do jego dumnej stolicy – Genui. To miasto portowe, którego bogata historia nierozerwalnie związana  jest z morzem. Tu przyszedł na świat słynny żeglarz - Krzysztof Kolumb. Spacer wzdłuż portu i słynną ulicą handlową do Piazza San Matteo, gdzie wznoszą się średniowieczne kamienice rodowe rodziny Doria oraz romański kościół św. Mateusza,  zobaczymy także renesansowe i barokowe pałace przy Via Garibaldi oraz Palazzo Rosso i pomnik słynnego odkrywcy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Nimes

Rano śniadanie,  przejazd do Nimes, miasta położonego w Langwedocji, słynącego z doskonale zachowanych zabytków z czasów rzymskich. Zobaczymy wspaniały amfiteatr pochodzący z I w, jeden z największych obiektów tego typu. Kontynuacja podróży w kierunku Hiszpanii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Saragossa

Przejazd do Saragossy. Zobaczymy tu słynną katedrę  Nuestra Senora del Pilar, czyli Najświętszej Marii Panny z Kolumny, patronki Hiszpanii, która upamiętnia ukazanie się Matki Bożej na kolumnie wzniesionej na cześć św. Jakuba. Dalsza podróż w kierunku środkowej Hiszpanii. Wieczorem zakwaterowanie w pobliżu Toledo, kolacja, nocleg.

Dzień 5 Toledo

Po śniadaniu zwiedzanie Toledo, miasta któremu państwo hiszpańskie nadało status Pomnika Narodowego Otoczenie zapiera dech w piersiach. Przez niemal tysiąc lat Toledo było synonimem wspaniałej jakości stali. Na wystawach sklepowych i w dniu dzisiejszym można podziwiać białą broń. Zwiedzimy katedrę. Ta okazała gotycka budowla to prawdziwa skarbnica klejnotów sztuki. Przez okna witrażowe wpada światło tęczą spadając na 20 kaplic. w zakrystii podziwiać można obrazy wielkich hiszpańskich mistrzów: El Greca, Velazqueza i Goi. Ponad miastem góruje potężny Alkazar. Spacer krętymi ulicami starego miasta.  Przejazd w kierunku Portugalii, wieczorem zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 FATIMA

Śniadanie. Całodniowy pobyt w Fatimie. Odwiedzimy Bazylikę z grobem trójki dzieci, którym  objawiła się Matka Boża, nowy kościół Św. Trójcy. Następnie udamy się do wsi Aljustrel, gdzie znajdują się domy wizjonerów. Weźmiemy udział w drodze Krzyżowej. Nawiedzimy także miejsca w których dzieciom objawił się Anioł. Czas wolny na osobistą modlitwę. Wieczorem kolacja w hotelu, możliwość uczestniczenia w procesji z lampionami, nocleg.

Dzień 7 LIZOBNA

Śniadanie, przejazd do Lizbony, stolicy Portugalii. Zwiedzimy dzielnicę Belem: Torre de Belem, Pomnik Nawiedzimy kościół stanowiący perłę architektury gotyku i manuelizmu znajdujący się w kompleksie klasztoru Św. Hieronima. Udamy się na Plac Rossio i do starej dzielnicy Lizbony- Alfamy. Nawiedzimy kościół Św. Antoniego wybudowany na miejscu domu w którym święty przyszedł na świat, Katedrę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 Sewilla

Rano po śniadaniu przejedziemy do Sevilli, dumnej stolicy Andaluzji, położonej nad rzeką Gwadalkiwir, którego bogata historia odcisnęła piętno w postaci wspaniałych zabytków i niezwykłych postaci. Rozwój miasta przypadł na czas Wielkich Odkryć Geograficznych. Bogactwa napływające z Nowego Świata uczyniły Sewillę jednym z najpotężniejszych i najpiękniejszych miast ówczesnego świata.  Zobaczymy słynną Katedrę, największy gotycki kościół na świecie, wieżę Giralda,  jedyną pozostałość po dawnym minarecie, malownicze stare miasto - dzielnicę Santa Cruz, Alkazar - budowlę z VIII wieku, Uniwersytet. Poszukamy także śladów św. Jacka. Przejazd do hotelu w okolicy Kordoby, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 Kordoba

Rano po śniadaniu przejazd do Kordoby, położonej nad rzeką Gwadalkiwir. Odnajdziemy tu ślady współistnienia 3 wielkich religii:  Żydów i wyznawców Islamu. Zobaczymy  Wielki Meczet – dziś potężną katedrę. Przejazd do hotelu w okolicy Granady, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 Grenada,

Po śniadaniu udamy się do Granady, uznawanej za największą atrakcję Hiszpanii, ostatnią ostoję Maurów w Europie, tu spoczywają słynni Królowie Katoliccy: Izabela i Ferdynand. Najważniejszym zabytkiem miasta jest słynna twierdza Alhambra, położona na jednym z pasm Sierra Nevada i ona właśnie stanie się głównym punktem programu dzisiejszego dnia: zwiedzanie z przewodnikiem pałacu i ogrodów Generalife. Wieczorem  przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11 odpoczynek na Costa Azahar

Całodniowy wypoczynek nad morzem. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu.

Dzień 12 Walencja,

Rano po śniadaniu przejazd do Walencji, trzecim po Barcelonie i Madrycie mieście Hiszpanii, malowniczo położonym nad Morzem Śródziemnym. Zobaczymy wspaniałą XIII wieczną katedrę, a w niej najsłynniejszą Kaplicę Świętego Kielicha, w której znajduje się najcenniejszy skarb katedry – Kielich z Ostatniej Wieczerzy.  Msza świeta. Przejazd do hotelu w okolicy Barcelony, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13 Hiszpania – Włochy

przejazd na nocleg tranzytowy we Włoszech ( okolice Ligurii )

Dzień 14 Włochy – Polska

całodniowy przejazd do Polski. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

CENA: 3650 zł

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE I WPŁATA ZALICZKI