Pielgrzymka 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 sierpnia 2015 08:17
 


PIELGRZYMKA DO RUMUNII

SIEDMIOGRÓD - BUKOWINA - 11 DNI


Termin: 26.06 – 6.07.2018    cena: 2450 zł

DZIEŃ 1: Budapeszt – Szeged  

Zbiórka na parkingu pod parafią  o godz.4:30. Msza święta rozpoczynająca pielgrzymkę. Przejazd do Budapesztu. Spacer po starym mieście. Zobaczymy m.in Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyadvar, ulicę Adassy, Operę, Parlament, Bazylikę pw. Św. Stefana, Baszty Rybackie, Kościół Macieja, Pałac Królewski, Wzgórze Gelerta.  Dalsza podróż w kierunku Rumunii.  Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Szeged ( Segedyn ). Obiadokolacja, nocleg.  

D ZIEŃ 2 SZEGED – ALBA JULIA -  SYBIN

Po śniadaniu i mszy świętej . Przejazd do historycznej krainy rumuńskiej - Siedmiogrodu, zwanego inaczej Transylwanią.  Najpierw udamy się do miasteczka Alba Julia, pierwszego biskupstwa katolickiego w tym regionie i dawnej stolicy Autonomicznego Księstwa Siedmiogrodu. Odnajdziemy tu także ślady polskie. W katedrze św. Michała spoczywa córka króla  Zygmunta I – Izabela Jegiellonka. Zwiedzanie potężnej twierdzy Alba Carolina oraz katedry katolickiej. Przejazd do Sybina, miasta założonego przez saskich kolonistów, nazywanego miastem trzech narodów. Spacer  malowniczą, średniowieczną starówką usytuowaną na dwóch poziomach. Zobaczymy mi.in kościół św. Trójcy, wieżę Ratuszową, wieżę Schodów  oraz słynny żelazny Most Kłamców. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

DZIEŃ 3 Sighisoara -  Sanktuarium Maryjne Csicsomllyó

Po śniadaniu udamy się do miasteczka Sighisoara,  jednego z najpiękniejszych miast Rumunii, w całości wpisanego na listę UNESCO. Ten średniowieczny gród na wzgórzu, pozostaje jednym z najlepiej zachowanych w Europie.  Tu urodził się pierwowzór Draculi – hrabia Vlad Palovnik zwany diabłem, przez okrucieństwa jakich dopuszczał się w walce z wrogami. Spacer uroczymi brukowanymi uliczkami. Zobaczymy więc baśniową wieżę zegarową z liczącym ponad 400 lat czasomierzem o dwóch tarczach, Dom Drakuli, Kościół na Wzgórzu. Następnie udamy się do Sanktuarium Maryjnego Csicsomllyó, będącego pod opieką franciszkanów, nazywanego Szeklerską Częstochową. To najważniejsze miejsce pielgrzymkowe narodów węgierskich. Odnajdziemy tutaj także ślady polskie – kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Msza święta, czas na osobistą modlitwę. Przejazd do hotelu w Braszowie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 DZIEŃ 4 BRASZÓW – BRAN

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Braszowa, jednego z najważniejszych miast Transylwanii. Zobaczymy starówkę z późnogotyckim ratuszem, cerkiew prawosławną Narodzenia NMP, Czarny Kościół oraz ufortyfikowane Mury Miejskie.  Wjazd kolejką linową na wzgórze ( 960 m.n.p. m ) skąd roztacza się piękna panorama miasta. Następnie udamy się do miejscowości Bran by zobaczyć słynny zamek, przez wiele lat reklamowany jako zamek hrabiego Draculi. W rzeczywistości został wzniesiony przez królów węgierskich w XIV wieku. Wyjątkowa sceneria w jakiej został wzniesiony,  przyciąga tłumy turystów z całego świata. Przejazd do hotelu w Bukareszcie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Bukareszt, Morze Czarne 

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie stolicy Rumunii - Bukareszt. W programie m.in.: imponujący Pałac Parlamentu, po Pentagonie największy na świecie gmach rządowy,   Łuk Triumfalny zbudowany dla uczczenia rumuńskich żołnierzy,  Ateneum, Sky Tower, Muzeum Atului czyli Muzeum Wsi. Wieczorem przejazd nad Morze Czarne. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 DZIEŃ 6: Morze Czarne

Całodzienny wypoczynek,  plażowanie, Śniadanie i obiadokolacja w hotelu.

 DZIEŃ 7: Kaczyka, Voronet

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bukowiny. Przejazd do miejscowości Kaczyka – największego sanktuarium maryjnego w Rumunii. To najstarsza polska wieś na terenie Bukowiny. Jego historia wiąże się  z odkryciem dużych pokładów soli kamiennej. Wówczas sprowadzono osadników z Bochni i Wieliczki aby pracowali przy budowie kopalni. Mieści się tu słynne sanktuarium maryjne, gdzie czczona jest łaskami słynąca kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zwiedzanie Kopalni Soli i nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja,  nocleg. Dzień 8 Malowane Monastyry Bukowiny

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie unikatowych na skalę światową malowanych cerkwi w północnej Rumunii czyli Bukowinie. Zwiedzenie m.in.  Monastyru Voronet, jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na Bukowienie, znanych z pięknych fresków, m.in. Drzewo Jozuego i Sąd Ostateczny. Następnie przejazd do  klasztoru Humor z  malowaną cerkwią wpisaną na listę UNESCO oraz klasztoru Moldovita. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.  

DZIEŃ 9 BARSANA – SAPANTA – SATU MARE

Po śniadaniu udamy się jedną z najpiękniejszych malowniczych tras w kierunku Gór Marmoroskich. Zobaczymy słynną przełęcz Prisłop, jedną z najwyższych w Rumunii, zwiedzimy zespół klasztorny w Barsana. Następnie udamy się do Sapanta,  gdzie zobaczymy „wesoły cmentarz” , jedyny taki na świecie z kolorowymi nagrobkami i wesołymi epitafiami. Przejazd do Satu Mare. Zobaczymy Plac Wolności i zlokalizowane w jego pobliżu zabytki m.in. secesyjny hotel Dacia oraz katedrę św. PIotra i Pawła.  Przejazd do  hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 10 MISKOLC – WISZĄCE OGRODY

Po śniadaniu udamy się na terytorium Węgier. Zobaczymy słynne Wiszące Ogrody Lillafured  zlokalizowane w okolicy miasteczka Miszkolc. Czas wolny w basenach termalnych w Miszkolc. Wieczorem udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11 STANOWICE

Po śniadaniu i Mszy świętej wyjazd w drogę powrotną do Stanowic. Przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:

*   TRANSPORT KOMFORTOWYM AUTOKAREM

*   10 NOCLEGÓW W HOTELACH **/ ***

*   WYŻYWIENIE:  10 ŚNIADAŃ, 10 OBIADOKOLACJI

*   UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE Signal Iduna KL ( 10.000 Euro), KR ( 5000 Euro ) NNW ( 15000zł ), CP

*   OPIEKA DOŚWIADCZONEGO  PILOTA

*   PODATEK VAT

CENA NIE ZAWIERA:  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników ( gdzie to niezbędne ) ok. 70 Euro

Wpłata II raty do 26.02. 2018r.

 Zmieniony: wtorek, 06 lutego 2018 11:51