Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

II   NIEDZIELA ZWYKŁA
15.01. 2017r.

Wprowadzenie do Liturgii: Kiedy Jan zobaczył Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. Jan dawał świadectwo o tym, że Jezus jest Synem Bożym. Jezus przechodzi również przez nasze życie. Tylko czy potrafimy Go rozpoznać tu, podczas tej Mszy św., oraz w naszym codziennym życiu? Bo jak inaczej mamy dać o Nim świadectwo.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1.   Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 1500. Piętnaście minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2.   Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

3.   W tym tygodniu przypada III piątek zapraszam o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Mszę św. o godz. 15.30.

4.   W sobotę Godzina Święta o 16.00 - wystawienie i cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Przebierańców, który odbędzie się we wtorek 17 stycznia o godz. 10.00. w Szkole Podstawowej.

6.        Z prasy katolickiej polecamy „Gościa Niedzielnego”.

W najnowszym Gościu:

- Czy Boga należy się bać? Jeżeli nie, to co znaczą słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości?

- o tym, że Polacy spobożnieli. W 2015 roku na niedzielne msze święte przychodziło więcej osób niż w roku poprzednim;

-jak palić w piecu węglowym, żeby smog był mniejszy?

Przed Rozesłaniem.

„Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”.

Niech nam Bóg we wszystkim błogosławi.

Okazja do spowiedzi św.

codziennie 30 minut przed Mszą św. oraz

• W każdą sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Dzieci w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Młodzież w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.