Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02. 2018r.

Wprowadzenie do Liturgii: Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez Szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się teraz na pustynię. Towarzyszą nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół dopomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Dziś obchodzimy niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji
i danie świadectwa poprzez wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 15.00, piętnaście minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W poniedziałek po Mszy św. III nauka przedślubna.

W środę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną.

W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym.

W sobotę o 16.00 – Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.

23 lutego 2018 r., w godzinach 17:00 – 21:00 na terenie Centrum Kulturalno Edukacyjnego w Czerwionce, a także 24 lutego w godzinach 11:00 – 17:00 w SP 8 w Dębieńsku Wielkim odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku w Rybniku”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Więcej informacji zamieszczonych jest w gablotce oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce Aktualności.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego”

W najnowszym Gościu Niedzielnym

- Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi

o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej

o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego

oraz o Pokorze, którego nigdy dość, czyli zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze

Przed Rozesłaniem.

Na nadchodzący tydzień niech nam Bóg błogosławi.

Okazja do spowiedzi św.

codziennie 30 minut przed Mszą św. oraz

• W każdą sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Dzieci w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Młodzież w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.