Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA
12.08. 2018 r.

1.   Kolekta dzisiejsza przeznaczona zostanie na potrzeby naszego

Kościoła. Za złożone ofiary z serca składam serdeczne Bóg zapłać.

2.   W poniedziałek o godz. 20.00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie z różańcem i procesją ze świecami, zapraszam serdecznie wszystkich czcicieli Matki Bożej.

3.   W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP , zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Po Mszach zgodnie z tradycją pobłogosławię zioła i kwiaty. Msze św. w środę według porządku niedzielnego.

4.   W piątek przypada uroczystość Św. Jacka patrona naszego Kościoła i parafii. O godz. 18.00 Msza św. na cmentarzu za ++ parafian, a od 17.00 odczytanie zalecek i różaniec za zmarłych. Zalecki można składać w skarbonie wystawionej w kościele. Ofiary złożone na cmentarzu zostaną przeznaczone na utrzymanie cmentarza i wywóz śmieci.

5.   W sobotę odbędzie się kolejny Festyn Farski oraz zabawa dożynkowa program wywieszony jest w gablotce, mamy nadzieję , że parafianie wezmą w nim liczny udział, a gospodynie prosimy o przygotowanie ciast, które można dostarczać do OSP Stanowice od godz. 9.00. Życzę wszystkim uczestnikom festynu udanej i miłej zabawy.

6.   W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Organizowany jest wyjazd, można się zapisać w zakrystii do piątku włącznie. Wyjazd o godz. 7.00 z ul. Żorskiej. Opłata za przejazd u kierowcy w autokarze. Łączmy się w modlitwie z pątniczkami.

7.   W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

8.   Zachęcam do zakupu i lektury „ Gościa Niedzielnego”

Można przeczytać np. :

O śmierci św. Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy,  oraz o dopalaczach – czy zmiana prawa zapewni               skuteczną ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami?