Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19.03. 2017r.

Wprowadzenie do Liturgii: Prosimy Jezusa jak Samarytanka w dzisiejszej Ewangelii, aby dał nam wody żywej, żebyśmy nie pragnęli. W naszych sercach są różne pragnienia. Pragniemy zdrowia, najnowszego sprzętu, modnych ubrań, obecności kogoś bliskiego. Czy jest tam miejsce dla Pana Boga? Tak jak musimy pić wodę, żeby przeżyć, tak też potrzebujemy Boga, abyśmy mieli życie wieczne. W kolejną niedzielę Wielkiego Postu mamy okazję, żeby dokonać wyboru Jezusa i uznać, że On jest prawdziwie Zbawicielem świata.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 15.00, piętnaście minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2.     W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

3.     W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla kl. III gimnazjalnej.

4.     Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci w środę o godz. 1700. Po Mszy św. egzamin dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5.     W piątek Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

6.     Po Mszy św. w piątek spotkanie dla kl. I i II gimnazjalnej.

7.     W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

8.     W sobotę – Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

9. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa na ogrodzenie.

10. W Polsce trwa akcja kierowana przez Caritas  „Rodzina-Rodzinie”, która ma na celu niesienie pomocy rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Jako parafia włączyliśmy się w tę akcję
i zobowiązaliśmy się przez pół roku, każdego miesiąca wpłacać na wyznaczone konto Caritas kwotę 510zł. Pomagamy rodzinie mieszkającej
w  Aleppo.

9. Osobom, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy, przypominamy, że do końca tygodnia należy wpłacić II ratę.

10. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W najnowszym Gościu:

- Formularz, na którym możesz złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. To kolejna akcja w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej.

-o proboszczu, który sobie i parafianom rzucił wyzwanie, że terenem misyjnym jest sąsiad z ulicy;

-tylko Kościół jest dziś w stanie zorganizować realną i skuteczną pomoc dla ofiar wojny w Syrii

Przed Rozesłaniem.

Na kolejny nadchodzący tydzień niech nam Bóg błogosławi.

Okazja do spowiedzi św.

codziennie 30 minut przed Mszą św. oraz

• W każdą sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Dzieci w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Młodzież w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.