Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

25  NIEDZIELA ZWYKŁA
24.09. 2017r.

Wprowadzenie do Liturgii: W przypowieści opowiedzianej przez Jezusa gospodarz mówi do niezadowolonego robotnika pracującego w winnicy: „Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?”. Często porównujemy się z innymi: ktoś ma więcej, lepiej, ktoś jest bardziej, itd. Stąd już nietrudno o zazdrość, rozżalenie i narzekanie. A przecież każdy z nas ma swoją drogę i ma wszystko, czego potrzebuje, aby osiągnąć zbawienie. Wskazówką dla każdego
z nas jest wołanie proroka Izajasza: „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!”.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 1500, piętnaście minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

3.     W poniedziałek po Mszy św. na probostwie spotkanie nowej Rady Parafialnej w skład której największą ilością głosów weszli: Gerard Nowak, Krzysztof Bazański, Renata Badera, Czesław Łyczko, Joanna Kowol,  Eugeniusz Fojcik, Mirosława Gamza, Irena Omyła, Marian Łagosz.

4.     W środę zapraszamy wszystkie dzieci na Msze św. szkolną. Do sakramentu pokuty
i pojednania przystąpią uczniowie kl. VII. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5.     W sobotę o 16.00 Godzina Święta - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

6.     W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam wszystkich parafian do udziału
w nabożeństwach a grupy parafialne tak jak co roku zapraszam do przewodniczenia tej modlitwie:

·        Poniedziałek – Chór parafialny

·        Wtorek – Rodzina Franciszkańska

·        Środa – Dzieci Maryi, Kółko Misyjne, Eucharystyczny Ruch Młodych, Ministranci, Oaza.

·        Czwartek – Apostolstwo Dobrej Śmierci

·        Piątek – Zespół Charytatywny

·        Sobota – Diakonia Słowa Bożego

·        Niedziela – Róże Różańcowe

7.     W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa na ogrodzenie.

8.     8. W kancelarii można zapisywać intencje mszalne na nowy rok. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy zapisywać intencje urodzinowe i jubileuszowe.

Intencje za zmarłych będzie można zapisywać od 2 października. Bardzo proszę
o dostosowanie się do tego porządku.

17. Polecamy „Gościa Niedzielnego”.

-  Siła wierności - O małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego, jednak w samotności czekają. Bo – jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej doli”.

- o tym, że pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu;

- jak się robi jezioro? Pod Bełchatowem powstaje gigantyczny zbiornik, który zmieści pięć razy więcej wody niż Śniardwy i będzie najgłębszym jeziorem Polski.

Przed Rozesłaniem.

Życzymy wszystkim parafianom wiele łask Chrystusa na rozpoczynający się nowy tydzień. Niech nam Bóg błogosławi.

Okazja do spowiedzi św.

codziennie 30 minut przed Mszą św. oraz

• W każdą sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Dzieci w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Młodzież w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.