Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.05. 2017r.

Wprowadzenie do Liturgii: Chrystus dziś mówi, że nie zostawi nas sierotami. Oczekujemy na Pocieszyciela, na Ducha Świętego. Nie widzimy rzeczywistości, w którą wierzymy, ale ona istnieje naprawdę. Wyrazem naszej wiary jest zachowywanie przykazań otrzymanych od Boga. W ten sposób także mówimy Bogu: Kocham Cię.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

2. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o godz. 1500. Piętnaście minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Dziś po Mszy św. popołudniowej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy i Hiszpanii. Wczoraj rozmawiałem z szefową biura i zapewniła, że możemy jeszcze zapisać 4 osoby, więc jeżeli ktoś by się zdecydował to bardzo proszę przyjść dzisiaj na to spotkanie by dopełnić wszelkich formalności.

4. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw
o urodzaje noszące nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach
o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, błaga o dobre urodzaje, pamięta
o tych, którzy cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

5. Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci w środę o godz. 17.00.

6. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę o 16.00. – Godzina Święta oraz okazja do Spowiedzi św.; w salce o godz. 16.00. nauka przed udzieleniem sakramentu Chrztu św.

8. W przyszłą niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej.
9
. W przyszły poniedziałek – 29 maja  odbędzie się dekanalna pielgrzymka do Turzy Śląskiej na Noc Pokuty, chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, wyjazd w poniedziałek o godz. 19.00., powrót około północy.

10. Tegoroczna trasa Bożego Ciała przebiegnie następującymi ulicami: od kościoła

ul. Zwycięstwa w kierunku Tenneco, ul. Ogrodowa,  ul. Ściegiennego, ul. Żorska
i powrót do kościoła. Spotkanie budowniczych ołtarzy Bożego Ciała w piątek po wieczornej Mszy św.

11. Zgodnie z dekretem wydanym przez metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca 21 maja br. rozpocznie się na terenie archidiecezji katowickiej zgłaszanie kandydatów do parafialnych rad duszpasterskich. Od 21 maja br. rozpocznie się procedura wyłaniania nowych członków parafialnych rad duszpasterskich. Wybory odbędą się 18 czerwca br. Tydzień wcześniej podane zostaną informacje o kandydatach i udostępnione listy wyborcze. Ogłoszenie wyników wyborów ma nastąpić 25 czerwca.

12. W przyszłym tygodniu kolekta kopertowa na ogrodzenie.

13. Z prasy katolickiej polecamy Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

- Co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga?

dawniej zawały leczyło się głównie dobrym słowem. Aż trudno uwierzyć, że dopiero 30 lat temu doszło do przełomu w leczeniu tej choroby

o matkach wielkich Polaków – między innymi króla Jana III Sobieskiego Tadeusza Kościuszki.

Przed Rozesłaniem.

Na przeżywanie dobra w nadchodzącym tygodniu niech nam Bóg błogosławi.

Okazja do spowiedzi św.

codziennie 30 minut przed Mszą św. oraz

• W każdą sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Dzieci w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Młodzież w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.