Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA

ŚW. JANA CHRZCICIELA

24.06. 2018r.

Wprowadzenie do Liturgii: Obchodzimy dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Mogłoby się wydawać, że ten prorok, który poprzedził przyjście Mesjasza, ma się czym szczycić. Jego przyjście na świat związane było z niezwykłymi rzeczami, a on swoim nauczaniem zgromadził uczniów oraz przyciągał tłumy ludzi. Mógł się tym pysznić, a jednak powiedział: „Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwiązać sandałów na nogach”. Jego słowa, działalność, życie nie były skoncentrowane na nim samym, ale na Chrystusie. I to jest właściwy kierunek dla nas.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

1.   Zapraszamy dziś na Nieszpory o godz. 1500, piętnaście minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2.   We wtorek 26 czerwca grupa parafian wyjeżdża na pielgrzymkę do Rumunii. Zapraszamy pielgrzymów na Mszę św. o godz. 4.30., wyjazd o godz. 5.00.

3.   W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską- Świętopietrze.

4.   W sobotę Godzina Święta o 16.00 - wystawienie i cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

5.   W sobotę spotkanie Grupy Modlitewnej św. ojca Pio, o godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. i konferencja.

6.   W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

7.   Rozpoczyna się okres wakacji, dlatego zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział
w niedzielnej Mszy św.

8.   Polecamy „Gościa Niedzielnego”  a w nim następujące artykuły:

- Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty.

- wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?

-jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem?

Przed Rozesłaniem.

Życzę parafianom błogosławionej niedzieli. Niech będzie ona pełną radości i pokoju. Niech nam Bóg błogosławi.

Okazja do spowiedzi św.

codziennie 30 minut przed Mszą św. oraz

• W każdą sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Dzieci w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Młodzież w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.