Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj

33  NIEDZIELA ZWYKŁA
19.11. 2017r.

Wprowadzenie do Liturgii Nie wiemy, kiedy przyjdzie koniec. Wiemy jednak, że na pewno przyjdzie. Otrzymaliśmy liczne talenty i nie chodzi tu tylko o talent pisarski, malarski czy aktorski. Dostaliśmy takie talenty, jak życie, umiejętność kochania i czynienia dobra. Kiedyś Bóg zapyta każdego z nas, jak te talenty wykorzystaliśmy. Nie poddawajmy się lękom, zniechęceniu czy bierności. Św. Paweł wzywa nas dzisiaj: „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!”.

1. Dziś kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. inf. Józefa Pawliczka, który będzie głosił kazania.
Po Mszach św. w zakrystii ks. Józef będzie przyjmował intencje mszalne.

3. Dziś w Archidiecezji Katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej

4. Zapraszam dzisiaj na nieszpory o godz. 1500, piętnaście minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Dziś w kościele w Szczejkowicach o godz. 16.30. odbędzie się Koncert Pieśni Liturgicznych w wykonaniu chórów naszego dekanatu. Serdecznie Zapraszamy.

6.     We wtorek przypada święto św. Tarsycjusza, zapraszam wszystkich ministrantów wraz
z rodzicami na Mszę św. o godz. 7.00.

7.     W środę swoją patronkę św. Cecylię uczczą chórzyści i organistki, zapraszam na Mszę św. w ich intencji o godz. 17.00.

8.  W sobotę Godzina Święta o 16.00 – Wystawienie i cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

9.     Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla.

10. We wtorek, 21 listopada – kolęda od godz. 1300 ul. ul. Ściegiennego i Żorska, początek od Majątku, W czwartek, 23 listopada – kolęda od godz. 1300 ul. Zwycięstwa, numery parzyste od p. Stokłosa, W piątek 24 listopada, ul. Szkolna początek od nr 58 do p. Nalepa, w sobotę, 25 listopada, od godz. 1000 - ul.  1 Maja początek od Zwycięstwa.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego”

- aż trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5400 polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół?

-Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska .

- do Gościa dołączony jest kalendarz ścienny na 2018 rok ze św. Józefem

Przed Rozesłaniem.

Spieszmy się w czynieniu dobra. Niech nam Bóg błogosławi.

Okazja do spowiedzi św.

codziennie 30 minut przed Mszą św. oraz

• W każdą sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Dzieci w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • Młodzież w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.