nauki przedślubne PDF Drukuj Email

Miejsce: Czerwionka- św. Józef

data: 17.06. 2017r.

czas: 10.00 - 15.30.

Zapisy przyjmuje parafia, w której odbywają się Nauki Przedślubne.

DNI SKUPIENIA

Miejsce: Bełk

data:12.03. 2017r. godz. 16.00.

Miejsce: Czerwionka NSPJ

data: 23.04. 2017r. godz. 15.30.

Miejsce: Stanowice

data: 18.06. 2017r. godz. 14.00.

Poradnia Życia Rodzinnego

Poradnia czynna jest (oprócz ferii zimowych i wakacji) w pierwszy i drugi

poniedziałek miesiąca od 18.00 do 19.00 w parafii św. Józefa w Czerwionce

******************************

KURSY DLA NARZECZONYCH

Projekt "Przed nami małżenstwo" działa w ramach Duszpasterstwa

Rodzin archidiecezji katowickiej.

więcej na stronie: www.przednamimalzenstwo.pl

Od września br. w ośmiu ośrodkach na terenie Archidiecezji Katowickiej narzeczeni mogą przygotowywać się do zawarcia związku małżeńskiego podczas nowoczesnych, weekendowych kursów w ramach inicjatywy „Przed Nami Małżeństwo”

Nowe kursy przedmałżeńskie przygotowane przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Katowickiej opierają się na konferencjach i warsztatach. Narzeczeni pracują w parach, rozwiązują testy i zadania, rozmawiają. Sprzyja temu stworzona atmosfera – kameralne stoliki nakryte obrusami, świece, i muzyka w tle. Wszystko po to, żeby jeszcze lepiej się poznać i stworzyć dogodne warunki do rozmowy o tematach nierzadko trudnych ale i ważnych.

Formuła kursu, to nie tylko niekonwencjonalne środki. To przede wszystkim głębokie treści, podane w ciekawej formie przez przygotowanych nauczycieli. Wśród kilkudziesięciu osób, które prowadzą konferencje są oczywiście kapłani, ale w zdecydowanej większości narzeczeni słuchają małżonków z różnym stażem i doświadczeniami. To bardzo ubogacające – na co zwracają uwagę uczestnicy.

Pierwsze kursy odbyły się już w Koniakowie (dwa razy), Pszczynie i Chorzowie.

- Zaskoczyła nas postawa ogromnej otwartości narzeczonych wobec treści, które proponowaliśmy. Nie padło słyszane czasami "a ile to będzie trwało?". Jako prelegenci zostaliśmy obdarzeni zaufaniem słuchaczy, którzy z uwagą śledzili nasze wypowiedzi, chętnie wykonywali ćwiczenia aktywizujące i nie bali się zadawać pytań. – mówią Beata i Piotr Warotowie – jedna z par prowadzących kurs w ośrodku przy parafii Św. Jadwigi w Chorzowie.

Następna szansa dla narzeczonych na dobre przygotowanie się do sakramentu nadarzy się już niebawem. Do końca roku Duszpasterstwo Rodzin proponuje jeszcze kilka terminów w różnych lokalizacjach (Rybnik Boguszowice, Katowice, Chorzów, Jastrzębie, Koniaków). Na większość kursów są jeszcze wolne miejsca. Można także zapisywać się na kursy zaplanowane na 2014 rok.

Wszystkie niezbędne informacje, lista nauczycieli oraz system umożlwiający zapisy on-line znajdują się na stronie internetowej projektu: www.przednamimalzenstwo.pl

Zmieniony: środa, 18 stycznia 2017 09:25