Ministranci PDF Drukuj Email

alt   Jesteśmy wspólnotą ministrantów. Począwszy od najmłodszych do najstarszych chłopców tworzymy grupę czternastoosobową. Jesteśmy podzieleni na cztery grupy.

Naszym opiekunem jest Ks. Proboszcz Eugeniusz Durczok. Mamy formacyjne spotkania co tydzień w sobotę o godz. 9.00. Aktualnie omawiamy posługę ministranta - lektora.

Służba przy ołtarzu nie jest łatwym zadaniem. Często musimy rezygnować z przeróżnych zajęć, a rano musimy wcześnie wstać, by gorliwie uczestniczyć w Eucharystii. Mimo wszystkich trudności czerpiemy radość z naszej posługi.

Bierzemy udział w dniach skupienia ministrantów w Turzy Śl.    i Piekarach Śl. Wyjeżdżamy na wycieczki, byliśmy w Zakopanem, na Słowacji, w Paryżu i Eurodisneylandzie.

Lubimy grać w piłkę nożną. Rozgrywamy mecze piłki nożnej z drużynami ministrantów innych parafii. Zdobyliśmy I miejsce w turnieju o puchar ks. Dziekana.

„O, Tarsycjuszu, święty wzorze nasz, w życia chwilach trudnych, w zgiełku, w każdy czas. Ty Chrystusa Pana miłość wlewasz nam, prowadzisz nas przez życie aż do nieba bram."