Kółko Misyjne
  Od kilku lat działa przy naszej parafii Kółko Misyjne. Dzieci spotykają się w każdy poniedziałek przed lekcjami, aby modlić się i  poznawać  zadania misjonarzy.

  Podczas tych spotkań nie tylko zdobywają wiadomości o misjonarzach, krajach misyjnych, ludziach tam żyjących, ale także sami proponują konkretne formy pomocy dzieciom w Afryce, czy np. w Argentynie.

                                                                       

W trakcie jednego ze spotkań „załadowały” cały pociąg darów dla kolegów z afrykańskiej wioski. Nie jest to zadanie proste, ponieważ najpierw trzeba zrozumieć warunki życia i potrzeby mieszkańców Afryki. Trzeba też pamiętać co jest człowiekowi potrzebne do życia i co jest potrzebne dziecku Bożemu. Tak więc w tym pociągu znalazły się: produkty żywnościowe o długim terminie ważności, ubrania, lekarstwa, ziarno do zasiewu,  przybory szkolne, zabawki i co najważniejsze Pisma Święte, różańce, stroje komunijne i książeczki do nauki religii.


Do kółka należy 15 stałych członków i kilku sympatyków a wszyscy "uczą sie świata" poprzez zabawę i modlitwę.
Jednak zawsze pamiętamy, że misjonarzom przede wszystkim potrzebna jest nasza modlitwa i dlatego zawsze odmawiamy w ich intencji, ułożoną samodzielnie, modlitwę i dziesiątkę różańca świętego.