Eucharystyczny Ruch Młodych PDF Drukuj Email

   Jesteśmy wspólnotą Eucharystycznego Ruchu Młodych. Spotykamy się co wtorek o 16.30 w naszej salce katechetycznej. Nasza wspólnota istnieje w Stanowicach już od kilkunastu lat ale ciągle się rozwija.

   Obecnie jesteśmy grupą 15 młodych ludzi ze szkoły podstawowej, którymi zajmuje się pani katechetka Mirosława Gamza.

Formację w ERM-ie streszczają 4 krótkie zasady:
1. Żyj Mszą Świętą
2. Czytaj Ewangelię
3. Kochaj bliźnich
4. Bądź trzynastym apostołem

   Na spotkaniach rozważamy tematy zaproponowane przez centralę ERMu w Milanówku. W tym roku przyświeca nam hasło: „Ewangelię w ręce weź jak ze stołu dobry chleb”. Pomocą w formacji są „Promienie Eucharystii”, które funduje nam ksiądz Proboszcz. Rozważaliśmy posłannictwo Maryi, Jana Chrzciciela. a obecnie poznajemy modlitwę Pańską.

   Prócz tematów formacyjnych, tak jak Dzieci Maryi, bawimy się i wspólnie śpiewamy. Często też przygotowujemy adoracje Najświętszego Sakramentu, które przeżywamy po Mszach szkolnych. Co roku część naszej wspólnoty uczestniczy w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę organizowaną przez księdza Grzegorza Wiśniewskiego. Na tą pielgrzymkę zaprosiliśmy nawet naszych szkolnych nauczycieli. Wszystkim podoba się ta wędrówka do Pani Jasnogórskiej i modlitwa u jej stóp.

   Wiele akcji, zabaw i modlitw przeprowadzamy z Dziećmi Maryi, nasi rodzice również są zaangażowani w działalność wspólnoty. W tym roku zamierzamy zaprosić ich na dzień mamy i taty. Mamy nadzieję, że wiosną dołączą do nas nowe dzieci i tak jak my złożą uroczyste przyrzeczenie w święto Chrystusa Króla.